Menu
Ciekawe strony:

http://montownia.eu/windy-dzwigi-platformy-towarowe
http://www.nbp.pl
http://danuta-majewska.pl/stomatolog-dentysta-radom
Jakie błędy w odżywianiu najczęściej popełniają kulturyści?
Poszukujesz skutecznej diety, która pozwoli Ci zrzucić zbędne kilogramy i będzie zarazem doskonałą podstawą do rozpoczęcia ćwiczeń? W takim razie musisz koniecznie zapoznać się z treścią naszego czasopisma. Zapraszamy. Dziś będziemy mówić o tym, jak sposób dopasować sobie dietę. Wielu sportowców zmaga się z tym dylematem, ale dzięki wiedzy praktycznej starszych znajomych i eliminacji ich błędów będziemy mogli dopasować doskonałą dietę.

Jednym z najistotniejszych błędów osób zaczynających swoją przygodę z kulturystyką jest niecierpliwość. Wiele osób woli przejść z niezdrowego trybu życia do zdrowej diety z dnia na dzień, domagając się natychmiastowych efektów. Przejście na inny rodzaj diety wymaga poświęcenia, zazwyczaj około trzech tygodni. Dostrzegalny efekt zmian zwyczajów żywieniowych możemy zaobserwować po 21 dniach.

Drugim błędem, jaki popełniają często początkujący kulturyści jest niesystematyczne jedzenie. Nieregularne śniadania, podjadanie przed snem czy zbyt obfity obiad to najlepsze tego przykłady. Tego typu sprawia, że w naszym ciele magazynuje się tkanka tłuszczowa, czego przecież nie chcemy. Trzecią sprawą jest zbyt intensywne obserwowanie wagi czy korzystanie z centymetra. Na rezultaty swojej pracy musimy przecież czekać. Lepiej zrobić sobie zdjęcie i po krótkim czasie zrobić drugie, a następnie porównać.

Kolejnym błędem jest przejadanie się. Zamiast kilku małych posiłków, spożywamy trzy duże, przez co niepotrzebnie przyjmujemy zbyt dużą ilość kalorii. Podobnie jest ze zbyt częstym jedzeniem węglowodanów. Powszechnie spotykanym błędem jest też źle ułożona dieta. Warto w tej sprawie uczyć się od innych albo polegać na wsparciu dietetyka, który pomoże nam zestawić ze sobą dania.

Nie należy także opierać swojej diety tylko na konserwach, warto pichcić samodzielnie w mieszkaniu, dobierając produkty tak, aby dobrze wpisywały się w naszą dietę. Warto pamiętać, że podczas uprawiania kulturystyki warto sięgać po suplementy dla sportowców, takie jak trec. Jeśli chcesz nabyć produkty tego producenta, zajrzyj tu: trec sklep.
Jakie błędy w odżywianiu najczęściej popełniają kulturyści?
Zobacz również: Co jeść na obiad, gdy się odchudzamy?
sitemap.xml